Nå blir det enda oftere buss til Konnerud

Fra og med 2. januar kjører Brakar oftere til Konnerud. Da kan alle som skal til og fra Konnerud i rushtid glede seg over buss hvert 7.- 8. minutt.

all rights reserved

Det skjer ved at linje 22 og 24 får avgang hvert 15. minutt, i stedet for hvert 30 minutt. Til sammen øker busstilbudet med 15 avganger mot Konnerud og 12 avganger fra Konnerud i rushtid.

Når bussen går så ofte vil du nesten kunne slutte å se på klokken for å rekke bussen. Bare gå til holdeplass, så kommer det en buss.

Fra og med august i år økte Brakar busstilbudet på en rekke linjer. Det er den største økningen i busstilbudet siden 2010. Styrkingen av tilbudet til og fra Konnerud er en del av denne satsingen.

Med Buskerudbypakke 2 vil antallet avganger økes ytterligere.

Les også: Enda bedre tilbud med Buskerudbypakke 2

En ekstrabevilgning på 6,3 millioner kroner fra Buskerudbyen, midler fra Buskerud fylkeskommune og omprioritering av Brakars egne midler, gjør den nye storsatsingen på buss mulig.

Klikk inn og scroll deg nedover for å se hva som skal skje i Buskerudbyen de neste 15-20 årene.

Flere saker

Flere togstopp på Brakerøya – fra desember 2027

Fra slutten av neste år blir det fire tog i timen i rush fra Brakerøya. Det blir også direkteforbindelse mellom Brakerøya og Kongsberg én gang i timen og to i rushtiden.

Trafikken i Buskerudbyen økte litt også i 2025

Statens vegvesens beregninger tilsier at trafikken i Buskerudbyen økte litt også i fjor. Usikkerheten i beregningene gjør likevel at man ikke med sikkerhet kan si at trafikknivået er høyere enn i 2016 og at nullvekstmålet ikke nås.

Fra 27. januar endres prisen på Bybilletten

Fra 27. januar justeres billettprisene på bussen, og Bybilletten øker med én krone.