Flere saker
Fergen er i byen – meld deg på tur
I dag hadde pilotfergen sin første prøvetur på Drammenselva og Drammensfjorden. I perioden 25. oktober til 6. november skal den testes ut på flere strekninger. Du kan booke plass nå om du også vil ta en testtur. Turen er gratis – etterpå blir du bedt om å besvare en brukerundersøkelse.
Buskerudbyen bidrar til ny fergepilot
Buskerudbyens politiske styringsgruppe er positiv til bruk av Drammenselva og Drammensfjorden som ferdselsåre, og støtter et nytt pilotprosjekt for prøvekjøring med ferge med en halv million kroner.
Politisk enighet om å starte utredning
Både fylkestinget og kommunestyrene i Lier, Drammen, Øvre Eiker og Kongsberg har nå sagt ja til utredningsprogrammet «Byutvikling i fellesskap». Det skal gi svar på hvilke transport- og byutviklingstiltak det er viktigst å prioritere fremover.