Trafikk inn til Drammen

Ved Bragernestunnelen viser trafikkregistreringene at 2 av 3 bilister kjører mot sentrumsområdene i Drammen og Øvre Sund bru. Det er resultatet av en analyse Statens vegvesen har fått utført av trafikken inn til Drammen sentrum.

Analysen baserer seg på trafikkregistreringer, og tar for seg andelen trafikanter som reiser i østgående retning på Fv283 Rosenkrantzgata mot sentrumsområdene i Drammen, samt andelen som reiser mot hovedvegsystemet (E18 og Rv23).

Registreringene viser at  hovedtyngden av trafikken som kjører i retning sentrum i Rosenkrantzgata sannsynligvis har et reisemål i sentrumsområdene i Drammen eller på Gulskogen, skriver Statens vegvesen.

  • Ca. 1 av 4 bilister kjører av i krysset Rosenkrantzgata –Olaf Bergers vei, i retning mot Gulskogen.
  • Ved Bragernestunnelen viser trafikkregistreringene at 2 av 3 bilister kjører mot sentrumsområdene i Drammen og Øvre Sund bru.

Les mer om:

Flere saker

Fergen er i byen – meld deg på tur

I dag hadde pilotfergen sin første prøvetur på Drammenselva og Drammensfjorden. I perioden 25. oktober til 6. november skal den testes ut på flere strekninger. Du kan booke plass nå om du også vil ta en testtur. Turen er gratis – etterpå blir du bedt om å besvare en brukerundersøkelse.

Buskerudbyen bidrar til ny fergepilot

Buskerudbyens politiske styringsgruppe er positiv til bruk av Drammenselva og Drammensfjorden som ferdselsåre, og støtter et nytt pilotprosjekt for prøvekjøring med ferge med en halv million kroner.

Politisk enighet om å starte utredning

Både fylkestinget og kommunestyrene i Lier, Drammen, Øvre Eiker og Kongsberg har nå sagt ja til utredningsprogrammet «Byutvikling i fellesskap».  Det skal gi svar på hvilke transport- og byutviklingstiltak det er viktigst å prioritere fremover.