Ny daglig leder i Buskerudbyen

Ingunn Larsen har overtatt som daglig leder i Buskerudbyen. Hun kjenner samarbeidet godt etter å ha jobbet i sekretariatet i snart syv år.

– Det er meningsfullt å få jobbe med lokal samfunnsutvikling gjennom Buskerudbysamarbeidet. Derfor er det hyggelig å få denne tilliten, og særlig akkurat nå som vi er i gang med en ny behovsanalyse for Buskerudbyen, sier Ingunn Larsen.

Politisk styringsgruppe har bestilt en behovsanalyse for samferdsel og by- og tettstedsutvikling i Buskerudbyen. Formålet er å få fram et bredt faglig grunnlag for politisk diskusjon om veien videre for Buskerudbyen. I tillegg skal det lages søknad om ny belønningsavtale og nytt handlingsprogram.

– De neste ukene har vi invitert en rekke lokale interessenter til innspillsmøter og workshops for å få deres vurderinger av hvor skoen trykker mest i Buskerudbyen. Det ser jeg frem til, sier Larsen.

Les mer: Hvor trykker skoen mest i Buskerudbyen? 

Hun overtar jobben etter Gert Myhren, som går tilbake til stillingen som overingeniør i Drammen kommune etter å ha fungert i en 50 prosent stiling som daglig leder i Buskerudbyen siden februar. Han skal bidra faglig videre i sekretariatet tilsvarende en 20 prosent stilling. Det samme skal Anette Krekling, senioringeniør i Buskerud fylkeskommune.

Sekretariatet står for den daglige, administrative ledelsen av Buskerudbysamarbeidet, og har to andre fast ansatte. Fordi byvekstavtale lar vente på seg, ønsker administrativ styringsgruppe å vente med å lyse ut stillingen som daglig leder. Larsen, som til nå har vært prosjektleder for kommunikasjon, går inn i rollen som fungerende daglig leder med 100 prosent stiling, men skal også ivareta kommunikasjonsoppgavene.

Ingunn Larsen har mangeårig bakgrunn som redaktør, kommentator og journalist. Hun har blant annet jobbet i Drammens Tidende gjennom 14 år som redaktør og journalist, og kom fra stillingen som ansvarlig redaktør og daglig leder i Jarlsberg Avis da hun begynte i Buskerudbyen.

 

Flere saker

Opplev den gamle Sølvveien – nå på to hjul 

Landets eldste offentlige kjørevei har fått nytt liv som sykkelruten “Sølvveien”. Bli med på en digital tur på den gamle kongeveien – full av høydepunkter, kulturminner og sykkelglede.

Busstilbudet under sterkt press – ber om økt støtte  

Kraftig prisvekst på buss gjør at Buskerudbyen trenger økte belønningsmidler. Det var ett av flere klare budskap til transportkomiteen på Stortinget fra fylkeskommunen.

Fergen er i byen – meld deg på tur

I dag hadde pilotfergen sin første prøvetur på Drammenselva og Drammensfjorden. I perioden 25. oktober til 6. november skal den testes ut på flere strekninger. Du kan booke plass nå om du også vil ta en testtur. Turen er gratis – etterpå blir du bedt om å besvare en brukerundersøkelse.